İçeriğe geç

Neden Malezya?

Malezya, Uzak Doğu Asya’nın en ucunda bulunan gerçek bir tatil cenneti. Bembeyaz kumsalları, aile turizmine yönelik kurgulanmış tatil imkanları ve doğal güzellikleri ile her yaştan ve kültürden insana aynı sıcak gülüşle kucak açan bir yer.

Ekvator bölgesine yakın olması nedeniyle yıl boyu yaz mevsiminin yaşandığı Malezya’ya seyahat etmek istediğiniz taktirde, seyahat tarihinizi kısıtlayacak etken sayısı oldukça az. Bu nedenle Malezya’ya sizin için ideal olan herhangi bir zamanda seyahat edebilirsiniz. 

Vizesiz Cennet

Malezya’yı tatil cenneti yapan tüm özelliklerin yanında bir başka özelliği daha var ki o da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına üç(3) aya kadar vize uygulamaması. Bu sayede uçağa binilen gün itibarıyla en az altı (6) ay geçerli T.C. Pasaportu sahibi olan herkes Malezya sınırlarından vizesiz olarak geçebilir ve Malezya sınırları içerisinde 90 günü aşmadan vizesiz olarak kalabilir. 

Malezya tatil için bir çok seçenek sunmakta. Kuala Lumpur’da alışveriş, Langkawi gibi adalarda Balayı veya kumsal tatili yapabilirsiniz. Penang ve Malacca’da Asya’nın karma kültürünü tadarken, Borneo adası üzerinde yerli kabileler ve yağmur ormanlarının farklı ortamlarında unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. 

Hangi Havayolları

Malezya’ya Türkiye’den uçmak için direk ve aktarmalı olarak birçok seçenek mevcut. Direk uçuşlarda Türk Havayolları şu an için tek alternatif konumunda. 

Aktarmalı uçuşlarda ise Singapur Havayolları, Emirates, Qatar Havayolları ve Etihad gibi farklı firmaları tercih edebilirsiniz.  

Etiketler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir