Malezya’dan Dönüşte Neler Alınmalı?

Yurtdışı seyahatlerin en zevkli kısımlarından biri şüphesiz hediyelik eşya alışverişi. Bir şeyler satın almak için olmasa bile gezdiğimiz yerlerde satılan yöresel ürünleri görmek için bile sokak pazarlarını, alışveriş merkezlerini ve yöresel dükkanları gezmekten çoğumuz zevk alırız. 

Uzak Doğu‘nun en turistik şehirlerinden olan Kuala Lumpur‘da satılan en güzel ve ekonomik ürünler neler, Kuala Lumpur’dan ne alınır?

Malezya’dan Neler Alınır?

Malezya’ya vardığınızda ilk uğramanız gereken yerlerden birisi elektronik eşya satan dükkanlar. Malezya’da satılan elektroniklerin özellikle Apple marka ürünlerin çoğu zaman Amerika ve Avrupa’da çok daha hesaplı olduğunu göreceksiniz. Kameralar, akıllı telefonlar, bilgisayarlar, elektronik ev aletleri, mutfak eşyaları… 7 Storey Plaza Low Yat’a uğrayın ve doya doya alışveriş yapın.

Elektronik harici antika dükkanları geleneksel el sanatlarıyla ve Çin antikalarıyla doluyken, gece pazarları büyük kentlere renk katar. Batik dokuma tasarımlar, gümüş ve kalay kap kacaklar ile ipek sırmalı songket bu pazarlarda satılan en gözde mallar arasındadır.